Haberler

Kolay ev sahibi olmak artık mümkün

Evet yanlış okumadınız, kolay ev sahibi olmak artık mümkün. Çünkü nakti olmayan vatandaşlar için müjde bankalardan geldi. Bankalar kredi faiz oranlarını yüzde 1.50’nin altına düşürdü. Ev almayı düşünen binlerce kişinin yüzü güldü.

Gayrimenkul sektöründe müjdeler peş peşe geldi. Konut almak isteyenlere bir müjde de bankalardan geldi. Bankalar, konut kredisi faiz oranlarını peş peşe düşürmeye başladı.

13 bin 120 TL’lik avantaj

Güncel verileri göre konut kredilerinde aylık faiz oranını yüzde 1,63’ten yüzde 1,49’a düştü. En düşük faiz oranını VakıfBank ve Halbank sunuyor. Buna göre, 10 yıl vade ile 100 bin konut kredi kullanacak olan müşteri bu indirimle 13 bin 120 TL avantaj sağladı.

Faiz oranları ortalamaları yüzde 1.9

Konut kredisi faiz oranlarında yaklaşık 4 aydır devam eden düşüş son haftalarda da hızlandı. Şubat başında yüzde 2.17 olan konut kredisi faiz oranları ortalamaları Şubat ayının sonuna doğru yüzde 1.9’a geriledi.

5 banka daha düşürdü

Faiz indirimleri sürerken Şubat ayının son haftasına Garanti Bankası, İNG Bank, Kuveyt Türk Bankası, Anadolubank ve Türkiye Finans Bankaları indirimle girdi. Güncel olarak 100 bin lira tutarlı 120 ay vadeli konut kredisi için en düşük aylık ödemeler 1.794 TL’ ye toplam geri ödeme ise 216.602 TL’ ye denk geliyor.

Konut kredisi faizlerinin yüzde 1.50’nin altına düşmesi vatandaşların yüzünü güldürdü. Ev sahibi olmak isteyenler en uygun krediden yararlanabilmek için bankaların yolunu tuttu. Bu yıl itibariyle konut satışlarının hızlanması ve artış kaydetmesi bekleniyor.

1 Yorum

  1. AffiliateLabz - 16 Şubat 2020 Reply

    Great content! Super high-quality! Keep it up! 🙂

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Emlakları Karşılaştır

Karşılaştır (0)